Akbank Telefon Kredisi

13 Şubat 2020 İhtiyaç Kredisi

Akbank Cep Telefonu Kredisi

Akbank telefon yenileme kredisi kampanyasıyla, uzun taksit imkanlarıyla telefon kredisi sunmaktadır. Ülkemizde telefon taksitleri konusunda kısıtlamaya gidilmesiyle birlikte, pek çok banka taksitle telefon alma hususunda kampanyalar hazırlamıştır. Akbank’ın bu kapsamda hazırlamış olduğu kampanya “Cep Telefonunuzu Yenileyin” kampanyasıdır. Bu Akbank kredisi kampanyasından Akbank Direkt kullanıcıları faydalanabilmektedir. Akbank Direkt Mobil üzerinden Akbank telefon kredisi başvuruları yapılabilmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank ihtiyaç kredisi, internet üzerinden de başvurulabilen ve tüm nakit ihtiyaçları için kullanılabilen bir kredi türüdür. Kredinin genel özellikleri şu şekildedir:

 • 3 aya kadar ertelemeli olarak kullanılabilmektedir.
 • 3 ay erteleme dahil toplam 60 ay vade bulunmaktadır.
 • Başvuru sonuçları SMS ile tarafınıza gönderilmektedir.
 • Faiz oranları %1,29'dan başlamaktadır.
 • 100 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi çekilebilmektedir.

Taksitli Telefon Kredisi başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz?

Akbank Kredi Başvurusu

Akbank kredi başvuruları; internet sitesi üzerinden, telefon bankacılığı ile iletişime geçerek, SMS ile veya Akbank şubeleri ziyaret edilerek yapılabilmektedir. Akbank müşterileri için ayrıca internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile başvuru yapma seçenekleri sunulmaktadır. Akbank telefon kredisi başvuruları ise yalnızca Akbank Direkt üzerinden yapılmaktadır. Başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra size sunulan telefon çeşitlerinden birini seçerek kredinizi kullana bilmektesiniz. Bankanın diğer ihtiyaç kredileri için şubeye başvurulduğunda bulundurulması gereken evraklar şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi
 • Adres teyidi amaçlı belge ( İkametgah belgesi veya son fatura dönemine ait su, elektrik veya doğalgaz faturalarından biri olabilir. Mutlaka başvuru sahibi veya aile bireyleri adına düzenlenmiş olmalıdır.)
 • Gelir durumunu gösteren belge (Son aya ait maaş bordrosu veya işverence onaylı maaş durumunu gösteren belge olabilmektedir.)

Akbank telefon kredisi başvuruları onaylandıktan sonra telefon seçmeniz istenmekte ve istenen telefon vermiş olduğunuz adrese gönderilmektedir. Diğer Akbank kredisi seçeneklerinde ise banka sizinle irtibata geçerek kredi kullanımınızı sağlamaktadır.

Akbank Kredi Hesaplama

Akbank kredi hesaplaması için internet sitesinde ihtiyaç kredileri sekmesine tıklamanız yeterlidir. Bankanın ihtiyaç kredisi hesaplama motoru bulunmaktadır. Akbank kredisi için örnek hesaplama şu şekilde olmaktadır:

 • 20 bin TL kredi için 24 ay vade seçildiğinde öngörülen faiz oranı %1,29' dir. Aylık ödeme tutarı ise 1.005 TL olarak hesaplanmaktadır.
 • 10 bin TL kredi içinse 24 ay vade seçildiğinde belirlenen faiz oranı %1,45' dir. Aylık ödeme taksitlerimiz 514 TL olarak belirlenmiştir.
 • Akbank ihtiyaç kredinizi 5 bin TL tutarında ve 24 ay faizle çektiğinizde %1,45 faiz oranıyla aylık 257 TL ödeme yapmaktasınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön