Akbank Taşıt Kredisi Koşulları

17 Ağustos 2019 Taşıt Kredisi

Akbank Taşıt Kredisi  

Akbank’ın araç kredisi hangi model olursa olsun tüm araçlar için verilebiliyor. Araç fiyatlarının giderek artması kredisiz araba almayı neredeyse imkansız hale getirdi. Akbank da araç satın alabilmek için krediye ihtiyaç duyan kişilere uygun kredi sunuyor. Akbank taşıt kredisi hem uygun faiz oranlarına hem de bütçeye göre ödeme planlarına sahiptir. Bu özelliğinden dolayı da pek çok kişi taşıt kredisi için Akbank’a başvurur.

Akbank Taşıt Kredisi Kullanma Koşulları Nelerdir?

Akbank taşıt kredisi alma şartlarından bir tanesi 18 yaşından büyük ve risk ve istihbaratta olumsuzlukların olmamasıdır. Bunun yanı sıra Akbank’ın taşıt kredisini almak için şu şartların sağlanması gerekir:

 • Düzenli bir gelirin olması ve bu gelirin belgelenmesi,
 • Kredi taksitinin hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemesi,
 • Satın alınan aracın üzerine rehin konulmasında bir satınca olmaması.

Akbank Aracın Fatura Bedelinin Yüzde Kaçına Kredi Veriyor?

Akbank taşıt kredisi miktarı aracın ederine göre değişiyor. Akbank bir aracın ederinin tamamına kredi sağlamıyor. Bu aracın yalnızca belirli bir kısmı için kredi alabilmek mümkün oluyor. Eğer satın alınana aracın bedeli 120 bin TL'nin altındaysa bu ederin %70’ine kadar banka kredi veriyor. Ancak aracın fiyatı 120 bin TL’yi geçtiği durumlarda 120 bin TL’ye kadar olan kısmın %70’i geri kalan fiyatın ise %50’i kredi olarak veriliyor.

Akbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Akbank taşıt kredisi alabilmek için istenen evraklar arasında geliri gösteren belge yer alıyor. Çalışma durumuna göre gelir belgesi farklılık gösterebilir. Örneğin ücretli bir çalışandan maaş bordrosu talep edilirken serbest meslek sahibi kişilerden vergi levhası istenir. Gelir olarak gayrimenkulü göstermek isteyen kişiler ise tapunun aslının yanı sıra fotokopisini de bankaya sunmalıdır. Bunların yanı sıra Akbank taşıt kredisi başvurusu sırasında bankanın talep ettiği diğer belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun aslı ve fotokopisi,
 • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge,
 • Fatura ya da noter satış sözleşmesi.

Şube Dışında Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu Mümkün Mü?

Akbank taşıt kredisi başvuru yolu olarak gösterilebilecek en temel yöntem şubelere gidilmesidir. Banka tarafından talep edilen belgeleri edinen kişiler en yakın Akbank şubesine gidebilir ve başvuru işlemlerini tamamlayabilir. Ancak bunun için şubeye kadar gitmek ve sıra beklemek istemeyen kişiler web üzerinden de taşıt kredisine başvurabilir. Akbank web ile taşıt kredisine başvurabilmesi olanaklı kılmıştır. Bunun dışında başvuruda bulunan ve kredi başvurusunun son durumunu bilmek isteyen kişiler de bunun için internet sitesine girebilir. Akbank’ın internet sitesinde Başvurum Nerede? seçeneği mevcuttur. Bu seçeneğe tıklayan kişiler yapmış oldukları kredi başvurusunun son durumuna dair bilgi edinebilir.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Kaçtır?

Akbank taşıt kredisi faiz oranı aracın 0 km ya da ikinci (2.) el olmasına ve seçilen vade sayısına göre farklılık gösteriyor. Akbank düzenlediği kampanya ile 2. El araç satın almak isteyen kişilere verdiği kredisi için aracın rehin gösterilmesini şart koşmuyor. 48 ay vadesi bulunan bu kredinin faiz oranı ise %1,48’dir. 0 km araçlarda ise vade sayısı faiz oranını belirliyor. Akbank 2 el taşıt kredisi yaş sınırı ise kefilsiz olarak maksimum 5 yaş sınırlaması vardır. 60 aya kadar vade imkanı olan 0 km araçların faiz oranı vade sayısına göre şu şekildedir:

 • 12 ay vade için %2,05,
 • 24 ay vade için %1,95,
 • 36 ay vade için %1,93,
 • 48 ay vade için %1,89,
 • 60 ay vade için %1,85.

Ayrıca Akbank esnek ödeme seçeneklerini de müşterilerine sunuyor. Akbank taşıt kredisi ödeme planına dair detaylı bilgi için de banka şubesine başvurulmalıdır. Daha değişik kredi tutarları hesaplama yapmak için Akbank Taşıt Kredisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön