Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

24 Temmuz 2019 İhtiyaç Kredisi

Akbank Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Akbank ihtiyaç kredisi faizleri en düşük %1,98; en yüksek %2,31 olarak belirlenmiştir. Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları vade miktarlarına ve alınmak istenen miktara göre değişiklik göstermektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Miktarına Göre Faiz Miktarları

Akbank kredi miktarına göre kredi faizleri değerlendirmesi yapılması gerekirse;

En düşük kredi miktarı olan 1.000 TL'lik Akbank ihtiyaç kredisini göz önüne alalım. Kredinin 60 aylık vadede faiz oranı %2,11 olacaktır. Aylık taksitleri 33 TL’ye tekabül edecek kredi, 1.961 TL olarak geri ödenecektir.

En yüksek kredi miktarı olan 40.000 TL'lik ihtiyaç kredisinin talep edildiğini düşünelim. Vade yine 60 ay olduğunda, kredi miktarı ile ters orantılı ilerleyen faiz, %1,98’e gerileyecektir. Bu kapsamda vade boyunca ödenmesi gereken tutar aylık 1.258 TL olacaktır. Toplamda geri ödenmesi gereken miktar ise 75.677 TL olacaktır.

Bu ödeme planları göz önüne alındığında elde edilen sonuç, kredi vadesi aynı kaldığında kredi miktarı arttıkça faiz tutarının düşeceği yönündedir. Bu nedenle almak istediğiniz düşük miktardaki kredinin aslen size kardan çok zarar getirebileceğini unutmamalısınız.

Akbank İhtiyaç Kredisi Vade Miktarına Göre Faiz Miktarları

Akbank vade miktarına göre kredi faizleri değerlendirmesi yapılması gerekirse;

En yüksek vade miktarı olan 60 ayı, 15.000 TL'lik ortalama bir ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirelim. 1 aylık kredinin faiz oranı %2,05 olacak, aylık taksiti 481 TL olarak belirlenecektir. Toplam geri ödenmesi gereken miktar bu kapsamda 28.931 TL olacaktır.

Kredi miktarı aynı tutularak vade miktarı 1 aya indirildiğinde faiz %2,22’ye yükselmektedir. Bu kapsamda ödenmesi gereken tutar 15.400 TL olacaktır. Bu nedenle vade miktarı arttıkça faizin artacağı düşünülmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Şartları

Akbank’tan ihtiyaç kredisi alma koşulları şu şekilde sıralanabilir:

  • 18 yaşından büyük olunmalıdır.
  • Belgelenebilir bir gelire sahip olunmalıdır.
  • Çekilecek kredinin aylık ödenmesi gereken taksit tutarları, eve giren toplam gelirin %50’si tutarını geçmemelidir.
  • Kredi hayat sigortası yaptırılmalıdır.
  • Kredi notu, kredi kullanımına engel oluşturacak derede düşük olmamalıdır.
Bu şartların sağlanması halinde Akbank ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir.

Akbank Kredi Kullanımı İçin Gerekli Belgeler

Akbank kredi başvurusu için istenen evraklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Adresi teyit amaçlı ikametgah belgesi
  • Gelir durumunu belgeler nitelikteki evraklar (tapu, gelir belgesi…)
  • Özel durumu belgeler nitelikte evraklar (emekli olunması durumunda emekli hesap belgesi gibi)
Bu belgelerin hazır olması halinde Akbank ihtiyaç kredisine başvuru yapılabilmektedir.

Akbank Direkt İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Akbank Direkt uygulamasından kredi almak için uygulamanın kullanıcısı olmak, dolayısıyla Akbank ile bir hesap ya da işlem aracılığıyla bağlı olmak gerekecektir. Sadece Akbank müşterilerine özel olarak verilen bu kredinin faiz oranı sabit %1,98’dir. Bu kapsamda diğer kredi seçeneklerine kıyasla daha avantajlı olduğu söylenebilir.

En az 1.000 TL; en fazla 40.000 TL miktarlarla verilecek bu kredi için Akbank Direkt uygulaması üzerinden talimat vermek gereklidir. vade miktarı 3 ay ile 60 ay arasında değişen kredinin faiz oranı değişmez. Ortalama 36 ay vade ile alınması banka tarafından daha fazla önerilen bankanın bu kredisi için örnek bir kredi planı yapılması gerekirse;

10.000 TL miktarında 36 ay vadeli bir kredi alınmak istendiğinde aylık taksit tutarı 431,31 TL olacaktır. Banka tahsis ücreti 50 TL olarak belirlenmiş olup 36 ay sonunda ödenmesi gereken toplam tutar 15.579 TL olacaktır. Bu kredi, Akbank ihtiyaç kredisi alternatifi olarak banka müşterileri tarafından kullanılabilmektedir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön